Сьогодні - 75-річниця Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Епідемія, яка шириться світом, внесла деякі корективи у відзначення великої дати, але ніяк не вплинула на почуття і священну пам'ять вдячних нащадків.
Сьогодні - 75-річниця Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Епідемія, яка шириться світом, внесла деякі корективи у відзначення великої дати, але ніяк не вплинула на почуття і священну пам'ять вдячних нащадків.
Дев'ятого травня на обеліск лягли живі квіти. Як і у далекі сорокові, коли мешканці Олександрівки увічнювали тут своїх героїв. Кілька десятиліть цей факт був за лаштунками історії. Довгі роки могили залишались усього лише безіменними пагорбами, очікуючи миті і людей, які повернуть все на круги своя. Ця мить настала у 75 річницю Перемоги. Карантин не дозволив зібратися сьогодні біля встановленого меморіалу. Та пам'ять вела людей до поховання, як і всі ці десятиліття...
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 9 травня в Україні 14710 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 376 летальних, 2909 пацієнтів одужало. Хворобу підтверджено у 1 026 дітей та 2 854 медиків. За добу зафіксовано 515 нових випадків. Наразі коронавірусна хвороба виявлена: Вінницька область — 522 випадки; Волинська область — 445 випадків; Дніпропетровська область — 681 випадок; Донецька область — 99 випадків; Житомирська область
Їм вже далеко за 90, солдатам Другої світової, хто пройшов суворими дорогами війни. День Перемоги залишається для них найголовнішим святом — зі сльозами на очах і болючими спогадами про те, що забути неможливо. У Покрові їх називають старійшинами, честю і гордістю, учасників бойових дій, хто звільняв Україну та Європу від нацизму — Романа Адамовича Судольського, Василя Івановича Мороза, Павла Єфремовича Мігуліна, Михайла Федоровича Сіліна, Петра Яковича Каліберду, Віктора Григоровича
За останню добу, станом на 16.00 8 травня, Центром первинної медико-санітарної допомоги проведено 13 експрес-тестувань, у тому числі осіб, які мали контакт із захворівшими на COVID-19. Одне тестування провели у ЦМЛ. Усі результати негативні. На сьогодні у місті сім лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус.
День Пам’яті і примирення та День перемоги для всіх – особливі дні. Вони викликають відчуття гордості за наш народ, безмежну вдячність тим, хто в жорстокій битві здобув Перемогу, хто у післявоєнні роки відбудовував зруйновану країну. Цьогоріч ювілей Великої Перемоги ми вшановуємо в режимі онлайн. Та від цього ці пам’ятні дні не стали менш урочистими, а ще більше увійшли в кожну родину, кожну домівку.
Рядового Реву Іларіона Дмитровича вважали безвісти зниклим. І тільки навесні 2020-го онука й правнуки солдата знайшли ім'я свого дідуся на меморіалі селища Рудник.
Одним із живих свідків Великої Перемоги сьогодні є ветеран 61 стрілецької дивізії Василь Іванович МОРОЗ.
Щиро вітаю Вас з Днем пам’яті та примирення і 75 річницею Перемоги! Ці дві важливі дати ідуть поруч – тісно пов’язані між собою. Вони віддзеркалення великого народного подвигу і Перемоги, об'єднують покоління, бо немає родини, яку б не торкнулася війна.
65-річний покровчанин помер у Нікопольській міській лікарні №1 , куди раніше був доставлений у тяжкому стані з пневмонією. Згідно наказу МОЗ, хворі з таким діагнозом шпиталізуються у визначену під час карантину госпітальну базу. Лабораторне дослідження підтвердило наявність коронавірусу. Медики боролися за життя пацієнта, але недугу подолати не вдалося.